Profesioniștii în media

Oferă informații în timp real și își propune să promoveze jurnalismul imparțial, sursă pentru dezbaterea de idei bazată pe rațiune și respect.

Teodora Tompea
PRELIPCEANU casual
WhatsApp Image 2021-08-24 at 4.00.51 PM
mandruta
WhatsApp Image 2021-06-17 at 11.05.59
REPORTER_-15 bis
Poza Cristi
modif
danaichim
five_logo_light_blue_2020_Square
Valentin Stirbu poza
Poză Manu
cetin
Teodora Tompea

Prezentator jurnale de știri și realizator emisiuni Digi24

Pe Teodora Tompea o știți de la Știrile Zilei. Mulți o asociază și cu emisiunea Focus Europa sau cea mai nouă producție Digi24, Planeta ești tu! Este pasionată de lumea întreagă și își dorește să înțeleagă și să afle cât mai multe informații din cât mai multe domenii. Teodora a fost, pe rând, reporter, realizator de emisiuni, corespondent și prezentator.

PRELIPCEANU casual

Cosmin Prelipceanu

Realizator emisiune „Jurnalul de seară”

Cosmin Prelipceanu lucrează de 25 de ani în presă. Este licenţiat în marketing, are experienţă în comunicarea de corporaţie și este doctorand UNATC – Fakenews și dezinformare. A realizat mii de emisiuni, interviuri și transmisiuni. A intervievat oameni de stat, politicieni de toate rangurile, vedete și oameni obișnuiți. Cosmin spune că dacă nu s-ar fi făcut jurnalist, sigur ar fi fost psiholog.

WhatsApp Image 2021-08-24 at 4.00.51 PM

Adriana Duțulescu

Redactor șef Digi24.ro

A fost reporter politic timp de peste 15 ani, după care a căpătat experiență în conducerea echipelor de reporteri și redactori din pozițiile de șef de departament într-o redacție tv și redactor șef al site-ului Digi24.ro. Este pasionată de știri și de competiția pentru locul 1 în clasamentul site-urilor de știri din România.

mandruta

Lucian Mîndruță

Realizator emisiune Ediţia de Dimineaţă

Lucian Mîndruță este jurnalist, blogger, trainer de media și prezentator radio. De asemenea, este prezentator la o emisiune de radio zi de zi, la care discută știrile actuale. Lucian este un adept al liberei exprimări și este de părere că mass-media ar trebui să încurajeze ideile proprii și independente într-o societate.

WhatsApp Image 2021-06-17 at 11.05.59

Ramona Popa

Editor șef Digi24

Ramona Popa lucrează de 10 ani la Digi24. A fost editor și, în același timp, a coordonat multe dintre campaniile speciale ale postului. Acum, din poziția de editor-șef, se ocupă de implementarea politicii editoriale a Digi24 și de proiectele speciale. Ramona spune că jurnalismul este în primul rând o stare.

REPORTER_-15 bis

Andreea Georgescu

Reporter specializat pe Eveniment

Andreea Georgescu, de 15 ani în presă, cu experiență în jurnalism de agenție și de televiziune, de nouă ani în echipa Digi24. Jurnalista Andreea Georgescu acoperă subiectele de justiție la Digi24 de la debutul emisiei, din martie 2012. Dar primele relatări despre justiția din România le-a realizat în 2009, ca jurnalist de agenție de presă.

Poza Cristi

Cristi Toporan

Director artistic Digi24

Cristi Toporan, cu o experiență artistică de peste 25 de ani, în TV, teatru și film, este regizorul artistic al postului, încă de la începuturile televiziunii Digi24. Totodată, este conf. univ. dr. la mai multe Universități de Arte. Cristi consideră important ca traseul informației să fie bine înțeles, de la conținutul jurnalistic la conceptul tehnic și efectul estetic.

modif

Thomas Ciocșirescu

Trainer de comunicare și dicție

Thomas Ciocșirescu este actor, absolvent al UNATC „I.L. Caragiale ”București, doctor la aceeași universitate, pedagog specializat în vorbire și voce, în prezent lector universitar la disciplina Vorbire scenică la Departamentul de actorie. Este profesor invitat la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte de la Universitatea din Pitești și la Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației de la Universitatea din București.

danaichim

Dana Ichim

Producător executiv Digi24

Dana Ichim a început să se formeze ca producător încă de pe băncile facultății. Lucrează de 20 de ani în televiziune și a parcurs etape importante pentru cariera sa jurnalistică: a fost producător de teren, producător executiv și producător general. Dana este convinsă că provocările vor continua să apară și este pregătită să le transforme în produse perfecte pentru televiziune.

five_logo_light_blue_2020_Square

five elements digital

Agenție de SEO și performance marketing

Five elements digital este o agenție de SEO și performance marketing cu peste 12 ani de experiență în media. Trainerii din echipa agenției ni se alătură pentru cursurile de marketing digital special concepute pentru presa online.

Valentin Stirbu poza

Valentin Știrbu

Director Media Online

Sunt Valentin Știrbu, activez în industria de media online de peste 16 ani. Am lucrat de ambele părti ale ecosistemului, atât pentru publisheri cât și pentru agenții media. Sunt de 4 ani și jumătate în familia DIGI iar în prezent coordonez întregul departament de Media Online din cadrul companiei.

Poză Manu

Manuel Dinculescu

Director de programe PROFM

Manuel Dinculescu este director de programe PROFM, licențiat în științe politice, “face radio” de pste 25 de ani (fost realizator programe radio, realizator matinal radio) de peste 15 ani antrenează/creează/ construiește/ coordonează echipe de oameni de radio.

cetin

Cetin Rasit

Director de programe DigiFM

Lucrez în radio din anii '90, prima funcție fiind de documentarist la un post local. Ca realizator de programe am ajuns de la un radio local la unul dintre cele mai ascultate radiouri din Bucuresti, am pus umărul la lansarea a două stații radio de nișă, iar acum sunt directorul de programe al rețelei private cu cea mai mare acoperire din România.

Da, accept
Modific setările
RCS&RDS S.A. scoalademedia.ro Vezi politica de confidenţialitate
cmp_level