Profesioniștii în media

Oferă informații în timp real și își propune să promoveze jurnalismul imparțial, sursă pentru dezbaterea de idei bazată pe rațiune și respect.

PRELIPCEANU casual
WhatsApp Image 2021-08-24 at 4.00.51 PM
mandruta
WhatsApp Image 2021-06-17 at 11.05.59
REPORTER_-15 bis
Poza Cristi
modif
Teodor Ruta photo site
danaichim

Teodora Tompea

Prezentator jurnale de știri și realizator emisiuni Digi24

Pe Teodora Tompea o știți de la Știrile Zilei. Mulți o asociază și cu emisiunea Focus Europa sau cea mai nouă producție Digi24, Planeta ești tu! Este pasionată de lumea întreagă și își dorește să înțeleagă și să afle cât mai multe informații din cât mai multe domenii. Teodora a fost, pe rând, reporter, realizator de emisiuni, corespondent și prezentator.

PRELIPCEANU casual

Cosmin Prelipceanu

Realizator emisiune „Jurnalul de seară”

Cosmin Prelipceanu lucrează de 25 de ani în presă. Este licenţiat în marketing, are experienţă în comunicarea de corporaţie și este doctorand UNATC – Fakenews și dezinformare. A realizat mii de emisiuni, interviuri și transmisiuni. A intervievat oameni de stat, politicieni de toate rangurile, vedete și oameni obișnuiți. Cosmin spune că dacă nu s-ar fi făcut jurnalist, sigur ar fi fost psiholog.

WhatsApp Image 2021-08-24 at 4.00.51 PM

Adriana Duțulescu

Redactor șef Digi24.ro

A fost reporter politic timp de peste 15 ani, după care a căpătat experiență în conducerea echipelor de reporteri și redactori din pozițiile de șef de departament într-o redacție tv și redactor șef al site-ului Digi24.ro. Este pasionată de știri și de competiția pentru locul 1 în clasamentul site-urilor de știri din România.

mandruta

Lucian Mîndruță

Realizator emisiune Ediţia de Dimineaţă

Lucian Mîndruță este jurnalist, blogger, trainer de media și prezentator radio. De asemenea, este prezentator la o emisiune de radio zi de zi, la care discută știrile actuale. Lucian este un adept al liberei exprimări și este de părere că mass-media ar trebui să încurajeze ideile proprii și independente într-o societate.

WhatsApp Image 2021-06-17 at 11.05.59

Ramona Popa

Editor șef Digi24

Ramona Popa lucrează de 10 ani la Digi24. A fost editor și, în același timp, a coordonat multe dintre campaniile speciale ale postului. Acum, din poziția de editor-șef, se ocupă de implementarea politicii editoriale a Digi24 și de proiectele speciale. Ramona spune că jurnalismul este în primul rând o stare.

REPORTER_-15 bis

Andreea Georgescu

Reporter specializat pe Eveniment

Andreea Georgescu, de 15 ani în presă, cu experiență în jurnalism de agenție și de televiziune, de nouă ani în echipa Digi24. Jurnalista Andreea Georgescu acoperă subiectele de justiție la Digi24 de la debutul emisiei, din martie 2012. Dar primele relatări despre justiția din România le-a realizat în 2009, ca jurnalist de agenție de presă.

Poza Cristi

Cristi Toporan

Director artistic Digi24

Cristi Toporan, cu o experiență artistică de peste 25 de ani, în TV, teatru și film, este regizorul artistic al postului, încă de la începuturile televiziunii Digi24. Totodată, este conf. univ. dr. la mai multe Universități de Arte. Cristi consideră important ca traseul informației să fie bine înțeles, de la conținutul jurnalistic la conceptul tehnic și efectul estetic.

modif

Thomas Ciocșirescu

Trainer de comunicare și dicție

Thomas Ciocșirescu este actor, absolvent al UNATC „I.L. Caragiale ”București, doctor la aceeași universitate, pedagog specializat în vorbire și voce, în prezent lector universitar la disciplina Vorbire scenică la Departamentul de actorie. Este profesor invitat la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte de la Universitatea din Pitești și la Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației de la Universitatea din București.

Teodor Ruta photo site

Teodor Ruță

Coordonator montaj Digi24

El este Teo și lucrează în media și TV de mai bine de 20 de ani, ultimii 10 la DIGI 24. A activat în diverse televiziuni și studiouri de producție audio video. A învățat foarte multe și a acumulat multă experiență de la oamenii profesioniști cu care a interacționat. Fiind un tip auto-didact, mereu a căutat să învețe ceva nou.

danaichim

Dana Ichim

Producător executiv Digi24

Dana Ichim a început să se formeze ca producător încă de pe băncile facultății. Lucrează de 20 de ani în televiziune și a parcurs etape importante pentru cariera sa jurnalistică: a fost producător de teren, producător executiv și producător general. Dana este convinsă că provocările vor continua să apară și este pregătită să le transforme în produse perfecte pentru televiziune.

Da, accept
Modific setările
RCS&RDS S.A. scoalademedia.ro Vezi politica de confidenţialitate
cmp_level