De ce suntem cei mai buni

Suntem zi de zi conectați. Avem acces în timp real la informație prin site-uri de știri, aplicații sau rețele sociale. Sunt jurnalist de 10 ani și știu cât este de importantă informația. Însă, informația trebuie să fie adevărată, verificată și contextualizată. Asta facem noi, la Digi24.ro. Aflăm informația, o verificăm, o punem în context, facem analize și încercăm să tragem concluziile pertinente. Asta veți învăța și voi, să faceți știri curate, verificate și adevărate.

robert

Robert Kiss

Testimonial

Sunt în jurnalism de 22 de ani. Mi-am început cariera in presă, la radio, mai întâi postul public și apoi la Radio France International. Am trecut în televiziune la PRO TV unde am condus secția Politic si apoi m-am întors în presa scrisă și online, mai întâi la Gândul ca Redactor Șef și apoi ca Director Editorial al Mediafax Group. Din 2016 m-am alăturat unei echipe formidabile de jurnaliști de la Digi24.

pandaru

Claudiu Pândaru

Testimonial

Lucrez în presă de 15 ani și la Digi24 de 9 ani. Primul meu job a fost în televiziune și nu cred că voi pleca din acest domeniu prea curând. Îmi place și acum ce fac, la fel ca la început. Principalul meu obiectiv este în permanență să transmit informații corecte și să ajungă la public foarte repede. În presă îți place sau nu îți place, nu există calea de mijloc. Este solicitant, uneori stresant și cel mai greu este să gestionezi emoții.

carla

Carla Tănasie

Testimonial

Școala de media în imagini